Çocuk Ve Sorumluluk

Kimse bu dünyaya bağımsız, otonom veya kendinden sorumlu olarak gelmez; ancak gelişimle bu yetilere sahip olabiliriz. Hepimiz geliştikçe hayatla baş etme yetilerimiz artar, üzerimize düşen sorumlulukların farkına daha kolay varır ve bunları taşımayı daha rahat öğreniriz. Kendi sorumluluklarımızı taşımayı öğrendikçe …

Psikolog Desteği

Tam zamanlı olarak çocuklarımız için hazır bulunan uzman psikoloğumuz, hem onların okula alışma sürecinde hem de gelişimlerinde önemli rol oynar. Ayrıca velilerimizin çocuk gelişimi ile ilgili ihtiyaç duyabilecekleri konularda yardımcı ve yol göstericidir. 

Aktif Öğrenme Metodu

Aktif öğrenme,  öğretimin öğrencileri öğrenme sürecine doğrudan dahil etmeyi amaçladığı,  çok yönlü gelişim sağlayarak akademik başarıyı artıran, güdü, tutum, kaygı gibi duyuşsal özelliklerle katılım, sınıf yönetimi gibi süreçleri olumlu yönde etkileyen bir öğrenme şeklidir.

Sıcacık bir ortam

Limon Ağacı’nda, aydınlık, geniş ve sıcacık sınıflar, anne özeniyle kendi mutfağımızda hazırlanmış nefis ve besleyici yemekler, özgürce koşup oynayabilecekleri yemyeşil koskocaman bir bahçe, oyun parkları, oyuncaklar ve belki de en önemlisi çok güvenli bir ortam minik yavrularımızı bekliyor.